Washlet - cena desek i toalet myjących
Akcesoria do wnętrz

Washlet – cena, jaką zapłacisz za armaturę gwarantującą najwyższy komfort

Washlet to linia luksusowych sedesów zintegrowanych z bidetem, produkowanych przez japońską firmę TOTO. Rozwiązania te zyskują popularność na całym świecie. Co ciekawe, określenia “washlet” używa się już do niemalże wszystkich rodzajów elektrycznej armatury łazienkowej – nie tylko tych wspomnianej marki. Ile jednak kosztują takie modele? Ile trzeba zapłacić za deski i toalety myjące innych producentów, a ile za oryginalny washlet? Cena może Cię zaskoczyć! Sprawdź więc artykuł, w którym podpowiem, jakich kosztów należy się spodziewać. 

Washlet – cena oryginalnego produktu marki TOTO

Ceny washletów marki TOTO mogą znacznie się różnić w zależności od modelu, funkcji i regionu, w którym są dostępne. Urządzenia te oferują różne poziomy zaawansowania i wyposażone są w liczne funkcje, co wpływa na ich cenę.

Ogółem jednak podstawowe modele oryginalnych washletów mogą kosztować kilkaset dolarów, podczas gdy bardziej zaawansowane modele z dodatkowymi funkcjami, takimi jak automatyczne podnoszenie klapy, sensor ruchu czy dodatkowe opcje sterowania są znacznie droższe. Do tego w Polsce są spore problemy z dostępnością produktów marki TOTO. Niekiedy ich znalezienie bywa wręcz niemożliwe. Najczęściej trzeba więc liczyć się z koniecznością ich sprowadzania.

Jeśli jednak bardzo zależy Ci na oryginalnym produkcie, musisz liczyć się z dość wysokimi kosztami. Ile zapłacisz za washlet TOTO? Cena minimalna deski myjącej wynosi ok. 6 tysięcy złotych, natomiast toalety z funkcją bidetu – przynajmniej 12 tysięcy złotych. Nie da się więc ukryć, że są to dość duże kwoty. 

Ile kosztuje elektryczna armatura łazienkowa producentów działających na polskim rynku?

Mimo wysokich kwot i tak zależy Ci na tym, aby zamontować w łazience washlet? Cena oryginalnego modelu marki TOTO może przerażać. Pamiętaj jednak, że na polskim rynku znajdziesz produkty wielu innych producentów. Jednym z nich jest firma Major&Maker. W swojej armaturze stosuje japońskie komponenty, więc możesz liczyć na najwyższą jakość oraz komfort. Ile kosztują produkty tej marki? Poniżej krótkie zestawienie. 

Średnie ceny desek myjących

Zacznę może od desek myjących. Są to rozwiązania, które wystarczy nałożyć na klasyczną muszlę. Mimo to dają Ci niemalże wszystkie takie same możliwości jak washlet. Cena jest jednak o wiele bardziej atrakcyjna. Za najbardziej zaawansowany model, który znajdziesz na https://majormaker.pl/kategoria-produktu/deska-myjaca/, zapłacisz jedynie 1700 zł! Spora różnica, prawda?

W tej cenie zyskujesz liczne funkcje oraz udogodnienia. Możesz liczyć na pełen komfort, funkcjonalność oraz wysoki stopień higieny. Najbardziej zaawansowane urządzenie oferuje:

 • mycie przednie i tylne,

 • mycie w trybie masażu oraz w trybie intensywnym,

 • czujnik siedzenia,

 • suszenie ciepłym strumieniem powietrza,

 • podgrzewane siedzisko i podświetlenie deski,

 • samoczyszczącą się dyszę,

 • samoczynną wymianę wody na świeżą,

 • pilota do sterowania deską, a także przyciski znajdujące się z boku urządzenia,

 • oszczędzanie energii,

 • regulację temperatury wody oraz powietrza,

 • regulację ciśnienia wody oraz prędkości powietrza,

 • tryb automatyczny i tryb dla dzieci.


To oczywiście lista tylko tych najważniejszych kluczowych funkcji, jakie gwarantuje Ci model Rubine marki Major&Maker. Dużą zaletą desek myjących jest też łatwy montaż. Aby zamocować urządzenie na sedesie, potrzebujesz jedynie kilku elementów mocujących oraz dostępu do źródła wody i prądu. Nie ma konieczności wymiany całej armatury, co wiązałoby się niekiedy z remontem całej łazienki. Warto więc rozważyć taką opcję. 

Średnie ceny toalet myjących

W ofercie marki Major&Maker znajdują się także toalety myjące. Jeśli więc zależy Ci na stałym rozwiązaniu, będzie to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Ile kosztuje taki washlet? Cena najbardziej zaawansowanego urządzenia wynosi 6800 zł. W porównaniu do marki TOTO różnica jest więc dość duża. 

A co gwarantuje Ci model toalety myjącej Luxurious marki Major&Maker? Oczywiście wszystkie wymienione przy desce funkcje, a do tego m.in.:

 • wbudowany dezodorant,

 • bufor opadania deski i pokrywy toaletowej,

 • system grzewczy zapewniający nieograniczoną ilość ciepłej wody.


Takie urządzenie powinno więc sprostać Twoim oczekiwaniom. 

Co zatem opłaca się najbardziej?

To, na jaki model i markę się zdecydujesz, kupując swój washlet, zależy już tylko od Ciebie. Patrząc na ceny oraz funkcjonalności desek i toalet myjących innych producentów niż TOTO, z pewnością są to rozwiązania godne polecenia. Zastanów się jednak, na czym zależy Ci najbardziej i dostosuj model do swoich oczekiwań oraz preferencji. Pamiętaj przy tym, że marka nie zawsze jest wyznacznikiem jakości. O wiele ważniejsze są funkcje i użyte do produkcji materiały.

Teraz już wiesz, ile kosztuje washlet. Cena poszczególnych modeli będzie zależna od wielu czynników, dlatego przed zakupem po prostu dokładnie przeanalizuj swoje potrzeby oraz dostępne na rynku rozwiązania. Wtedy możesz liczyć na komfort oraz codzienną satysfakcję z użytkowania toalety czy deski myjącej. 

Źródło zdjęcia głównego: oficjalna strona producenta Major&Maker.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *