bluszcz porastający ogrodzenie wokół posesji
Budowa i remont

Czym zasłonić ogrodzenie z paneli? Praktyczne porady

Ogrodzenie z paneli to mnóstwo zalet. Taki płot można postawić szybko i stosunkowo niskim kosztem, a będzie stabilny i dobrze wkomponuje się właściwie w każdą aranżację. Przęsła z metalowych drutów mają jednak również wadę: są ułożone w kształt siatki z dużymi oczkami, która nie zapewnia szczególnej prywatności. Można to jednak zmienić. Czym zasłonić ogrodzenie, by odciąć się od ciekawskich spojrzeń z zewnątrz? Poznaj najciekawsze rozwiązania.

Szybkie maskowanie paneli ogrodzeniowych

Producenci akcesoriów ogrodzeniowych szybko zrozumieli, że część osób życzy sobie znacznie większej prywatności na własnej posesji. Dlatego na rynku pojawiły się produkty do maskowania paneli ogrodzeniowych. Jeśli chcesz szybko, a przy okazji tanio zasłonić ogrodzenie, możesz więc postawić na siatki maskujące lub taśmy ogrodzeniowe.

Siatki maskujące na panele

Te pierwsze produkuje się przede wszystkim z polietylenu, czyli giętkiego i termoplastycznego materiału syntetycznego. Dzięki temu siatki są odporne na zmienne warunki atmosferyczne – zarówno wahania temperatur, jak i opady czy mocne słońce. Sprzedaje się je w rolkach o zróżnicowanej wysokości, bez problemu znajdziesz więc model, który będzie pasować do wysokości Twojego ogrodzenia.

Siatki maskujące można bardzo szybko zamontować na płocie. Posiadają specjalne otwory montażowe, do których przyczepia się je opaskami zaciskowymi. Efekt powinien Cię zadowolić. Siatki przesłaniają bowiem widok osobom z zewnątrz i rzucają nieco cienia. Są lekkie, nie obciążą więc nadmiernie ogrodzenia. Dodatkowo są dostępne w wielu kolorach, można je więc łatwo dopasować na przykład do elewacji domu.

Taśmy ogrodzeniowe

Drugim tanim sposobem na przesłonienie ogrodzenia panelowego są taśmy ogrodzeniowe. Produkuje się je z polietylenu lub PCV. Możesz je kupić w rolce – najczęściej o wysokości 19 centymetrów, o różnej długości. By zasłonić nimi ogrodzenie, trzeba będzie przepleść taśmę przez kolejne oczka paneli.

Taśmy ogrodzeniowe zupełnie przesłaniają ogrodzenie – ani trochę nie prześwitują. Możesz zdecydować się na jednokolorową “ścianę”, ale także stworzyć z pasów taśmy w różnych barwach ciekawe kompozycje.

Czym zasłonić ogrodzenie na lata? Naturalne rozwiązania

mężczyzna przycina tuje, które tworzą naturalną zasłonę dla ogrodzenia

Siatki maskujące i taśmy ogrodzeniowe to doraźne i szybkie rozwiązania. Produkuje się je z wytrzymałych tworzyw sztucznych, ale z czasem pojawią się na nich uszczerbki. Czym zasłonić ogrodzenie na lata? Trwałym rozwiązaniem mogą się okazać rośliny.

Pierwsza opcja, której efekty będzie widać szybciej, to posadzenie przy płocie pnączy. Takie rośliny będą piąć się po panelach. W zależności od wyboru rośliny, niektóre będą odrastać co roku, a inne stopniowo rozrastać się na ogrodzeniu. Najpopularniejsze gatunki to wiciokrzew, bluszcz czy powojnik.

Nieco więcej cierpliwości wymaga żywopłot. By w pełni cieszyć się efektami posadzenia krzewów wokół ogrodzenia, trzeba odczekać dwa, trzy lata. Z czasem jednak zasłona stanie się naprawdę imponująca. Starannie pielęgnowany żywopłot to prawdziwa ozdoba posesji. Przy obsadzaniu płotu weź pod uwagę przede wszystkim tuje, berberysy, bukszpan czy głóg.

Jak wybrać panele ogrodzeniowe, by zapewnić sobie maksimum prywatności?

Pamiętaj, że na to, jak wiele osłoni nawet zamaskowane ogrodzenie, duży wpływ będzie mieć wysokość paneli. Jeśli chcesz skutecznie odciąć się od spojrzeń z zewnątrz, postaw na wysokie przęsła – od 170 do 200 cm. Znajdziesz je na https://www.siatkopol-sklep.pl/category/panele-ogrodzeniowe. Wysokie panele zapewnią maksimum prywatności – ponad niższymi zawsze będzie można zerknąć na to, co robisz na swojej posesji.

Podsumowanie: czym zasłonić ogrodzenie?

Jeśli zastanawiasz się, czym zasłonić ogrodzenie, wybierz jedną z czterech głównych opcji:

  • siatki maskujące,
  • taśmy ogrodzeniowe,
  • pnącza na ogrodzenie,
  • żywopłot.

Wybór powinien zależeć od tego, jak trwałe rozwiązanie Cię interesuje i jak szybkich efektów oczekujesz. Możesz też łączyć różne opcje – na przykład założyć na panele siatki maskujące, a jednocześnie zasadzić przy płocie żywopłot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *