jaką kosiarkę wybrać do koszenia trawnika
Ogród

Jaką kosiarkę wybrać – ręczna, spalinowa i elektryczna? 

Każdy, kto posiada działkę, na pewno chce, aby wyglądała jak najlepiej. W tym celu potrzebny jest dobry sprzęt, który skosi wysoką trawę. Dlatego zakup kosiarki jest tak ważny dla właścicieli posesji. 

Wybór odpowiedniego urządzenia zależy od wielu czynników, takich jak wielkość trawnika, dostępność źródeł zasilania oraz osobiste preferencje. Jaką kosiarkę wybrać? Ręczną, spalinową a może elektryczną? Poznaj wszystkie za i przeciw w tym artykule i postaw na opcję idealną dla siebie. 

Jaką kosiarkę wybrać? – idealna opcja dla Ciebie

Kosiarka ręczna 

Jaką kosiarkę wybrać? Ręczną do małych posesji
Kosiarkę ręczną do trawników przechowasz dosłownie wszędzie. Mały rozmiar to na pewno duży plus. 

Podstawowy sprzęt, który sprawdzi się na małych powierzchniach. Jeśli nie musisz kosić naprawdę dużej posesji, możesz zdecydować się na taki sprzęt. 

Co więcej, działa ona bez użycia prądu ani paliwa, dlatego jest to ekologiczne rozwiązanie. Pracuje bardzo cicho i na pewno nikomu nie będzie przeszkadzać jej praca nawet o porannych godzinach. Jest to najtańszy sprzęt, który wypielęgnuje Twoją małą działkę. Jej mała waga pozwala na komfortowe i swobodne przenoszenie i przechowywanie w wielu miejscach. 

Niestety kosiarka ręczna nie jest urządzeniem idealnym. Największym minusem jest to, że koszenie może być męczące, szczególnie jeśli zdecydujesz się na przycinanie większych powierzchni. Musisz użyć swojej siły – sprzęt nie ma żadnego wspomagania – co może bardzo utrudnić pracę. Kolejnym minusem jest to, że ręczna wersja sprawdzi się tylko na równych trawnikach – nie radzi sobie dobrze z pagórkami i innymi przeszkodami. 

Dla kogo będzie dobrym rozwiązaniem? Dla osób z prostymi i małymi trawnikami, którzy cenią sobie ciszę i ekologiczne podejście do życia. 

Kosiarka spalinowa 

Spalinowa kosiarka do dużych posesji
Kosiarka spalinowa to duża maszyna. Pamiętaj, aby dokupić do niej odpowiedniej jakości paliwo. Wszystko po to, aby sprzęt długo sprawnie działał. Źródło zdjęcia: Oficjalna strona producenta Powermat. 

Masz dużą działkę? W takim razie nawet nie przeglądaj w Internecie kosiarek ręcznych. Postaw na modele spalinowe. Nadają się idealnie do koszenia dużych trawników i terenów, które mają zróżnicowane ukształtowanie. Taki sprzęt sprawdzi się nawet na lekkich wzniesieniach. 

Kosiarka spalinowa napędzana jest paliwem, dlatego nie ogranicza Cię kabel podłączony do prądu. Możesz kosić nawet najdalsze zakamarki działki. Skutecznie upora się nawet z wysokimi i gęstymi trawami. Jest to wytrzymały sprzęt, który na pewno sprawdzi się przez wiele lat i będzie dbać o to, aby trawnik był idealnie przystrzyżony. 

Niestety to urządzenie ma także swoje wady. Poprzez swój silnik emituje spaliny do środowiska, co wpływa negatywnie na środowisko. Co więcej, kosiarka jest stosunkowo ciężka i trudniejsza do manewrowania. Minusem jest także głośna praca – przypominasz sobie ile razy obudziłeś się w sobotę rano przez dźwięk kosiarki? To właśnie mogła być wersja spalinowa. Trzeba też wziąć pod uwagę wyższą cenę urządzenia oraz dodatkowe koszty – takie jak serwis czy paliwo. 

Dla kogo będzie idealna? Dla właścicieli dużych trawników o zróżnicowanej powierzchni. Taki sprzęt będzie niezawodny i dokładnie wykosi nie tylko trawę, ale i chwasty. 

Kosiarka elektryczna 

Jaką kosiarkę wybrać? Elektryczną z długim kablem
Kosiarka elektryczna sprawnie skosi Twój trawnik. Aby dostać się w odległe zakamarki ogrodu wcześniej zakup przedłużacz. Źródło zdjęcia: Oficjalna strona producenta Powermat. 

Ostatnią propozycją dla Ciebie jest kosiarka elektryczna. Jest znacznie lżejsza i łatwiejsza w manewrowaniu niż spalinowa. Co więcej, nie wydziela spalin i pracuje dużo ciszej. Plusem jest także niski koszt eksploatacji. Jest także tańsza niż poprzednia kosiarka i doskonale sprawdzi się w większych ogrodach. Poradzi sobie bez problemów na dużym i zróżnicowanym terenie. 

Kosiarka elektryczna ma jednak swoje wady. Jedną z nich jest ograniczona długością kabla. Aby włączyć sprzętu, musisz najpierw podłączyć go do prądu. Dlatego też dotrzesz nią tylko tam, gdzie pozwoli Ci na to przedłużka z kablem. Musisz także mieć na uwadze, że kosiarka elektryczna nie poradzi sobie z bardzo wysoką trawą i chwastami. 

Dla kogo będzie idealna? Dla osób, którzy mają posesję o średniej wielkości i szukają dobrego i cichego sprzętu. 

Podsumowanie kosiarek 

Jaką kosiarkę wybrać? Tutaj decyzję pozostawiam Tobie. Zanim zdecydujesz się na zakup, przeanalizuj wszystkie za i przeciw. Jeśli masz naprawdę małą posesję, wybierz model ręczny, który doskonale zda egzamin. 

Większe tereny potrzebują dobrego sprzętu, dlatego postaw na kosiarkę spalinową lub elektryczną. Jeśli jesteś zainteresowany jedną z nich, odwiedź https://sklep.powermat.pl/category/dom-i-ogrod-kosiarki i zapoznaj się z ciekawymi modelami. Wybierz wersję, która najlepiej sprawdzi się u Ciebie. Jeśli potrzebujesz optymalnego sprzętu, postaw na wersję elektryczną. Twoja działka jest naprawdę zarośnięta i dużo na niej innej roślinności? Zakup kosiarkę spalinową, aby uporać się sprawnie z przeszkodami. 

To już wszystko w tym artykule. Mam nadzieję, że teraz już wiesz, jaką kosiarkę wybrać. Poznałeś ich wady i zalety – teraz przeanalizuj je i postaw na sprzęt, który sprawdzi się na Twoim podwórku. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *