bluzy z haftem na piersiach, rękawach i kapturach - to popularna opcja
Akcesoria do wnętrz

Bluzy z haftem na rękawach, kapturze czy piersiach? Wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Bluzy to bardzo popularne ubrania i dziś coraz więcej z nich jest do siebie podobnych. Jest jednak świetny sposób, by wyróżnić swoje ciuchy – to haft na bluzie, który doda jej elegancji i szyku. Taka opcja to też świetne rozwiązanie dla firm, które mogą poprzez haft zareklamować własne usługi. Mogą to być bluzy z haftem na rękawach czy na piersiach, ale nie tylko. Przedstawiamy informacje i porady, które powinieneś poznać jeszcze przed zamówieniem bluzy!

Gdzie umieścić haft na bluzie?

Haft na bluzie można umieścić w kilku miejscach. Z punktu widzenia firm najlepiej wybrać na haftowane wzory jak najbardziej eksponowaną lokalizację. Za taką uchodzi znakowanie na piersiach, które widać już na pierwszy rzut oka. Najczęściej wzór umieszcza się na lewej piersi.

Innym eksponowanym miejscem są plecy ubrania. Ciekawym rozwiązaniem są haftowane wzory na kapturach, dobrze widoczne przede wszystkim po założeniu go na głowę. To jednak bardziej rozwiązanie dla indywidualnych użytkowników.

Czy bluzy z haftem na rękawach to dobry pomysł?

Oryginalnym pomysłem są także bluzy z haftem na rękawach, które pozwalają na niestandardowy typ znakowania. Wzory można umieścić zarówno na jednym, jak i dwóch rękawach. To dobre miejsce zwłaszcza na napis oraz wzory sporej wielkości.

Na jaką wielkość haftu się zdecydować?

Kiedy zamawiasz bluzy z własnym haftem, musisz bowiem również zdecydować się na odpowiednią wielkość wzoru. Nawet jeśli prowadzisz firmę, nie przesadzaj z wielkością reklamy. Zbyt wielkie znakowanie zdominuje bluzę i sprawi, że nikt nie będzie chciał jej zakładać – efekt będzie więc odwrotny od zamierzonego. Nie zaradzi temu nawet wysoka jakość materiału. W najbardziej eksponowanych miejscach wystarczą niewielkie logotypy – wystarczy, że będą dobrze odcinać się od materiału kolorem.

Jak wybrać wzór pod haft na bluzie?

Wielkość haftu powinna być również powiązana z jego charakterem. Firmy najczęściej decydują się na logo, ewentualnie hasło reklamowe kojarzące się z marką. Indywidualni użytkownicy częściej stawiają na napisy lub ilustracje. Trzeba jednak pamiętać, że wzór pod haft nie może być nasycony szczegółami. Hafciarki komputerowe nie poradzą sobie bowiem z elementami o wysokości poniżej pięciu milimetrów.

Ile kosztuje zrobienie własnej bluzy z haftem?

Koszt bluzy z haftem obejmuje dwie składowe – cenę samej bluzy i koszt znakowania. Pierwsza część zależy od materiału i fasonu, druga w dużej mierze od wielkości haftu. Zależność jest prosta. Im większa powierzchnia haftu, tym więcej nici trzeba zużyć do znakowania, co przekłada się na wyższy koszt.

Dodatkowe opłaty mogą też generować niestandardowe nici, na przykład niepalne lub odblaskowe. Duży wpływ na koszt znakowania ma również nakład. Haft komputerowy jest opłacalny przy większych zamówieniach, zwykle od 50 sztuk. Wówczas koszt znakowania jednej bluzy maleje.

Zrobienie własnej bluzy z haftem zazwyczaj będzie więc kosztować ponad 150-200 zł – mowa tutaj o łącznej kwocie do zapłaty za gotowy produkt.

Gdzie kupić bluzy z haftem?

Bluzy z haftem na rękawach czy piersiach można kupić w sklepach stacjonarnych oraz drukarniach internetowych. Ta druga opcja jest opłacalna zwłaszcza przy dużych zamówieniach, kiedy nie dopadną Cię wysokie koszty wysyłki. W dodatku w takich miejscach możesz liczyć na indywidualną wycenę zamówienia – tak będzie na przykład na https://sklep-logos.pl/bluzy-reklamowe.

Podsumowanie. Bluzy z haftem na rękawach i nie tylko – najważniejsze informacje

Przy zamówieniu bluzy wybierz miejsce, w jakim ma się pojawić wzór – zdecyduj, czy Twoim celem są bluzy z haftem na rękawach, piersiach czy plecach. Każda lokalizacja niesie z sobą określone atuty. Musisz też dobrać wielkość haftu, co wiąże się z ceną znakowania. Przy wyborze konkretnego wzoru na bluzę zwróć uwagę, by nie zawierał zbyt małych elementów. Najlepiej zamawiać bluzy w drukarniach internetowych – możesz tam liczyć na indywidualną, korzystną wycenę zamówienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *