Pokój w hotelu - jak go urządzić
Aranżacja wnętrz

Jak urządzić pokój hotelowy – kilka praktycznych wskazówek

Dobrze zaaranżowany pokój hotelowy to klucz do sukcesu. Nie wierzysz? Osoby przybywające do takiego miejsca oczekują komfortu oraz tego, aby wszystkie niezbędne rzeczy były w nim dostępne. Dlatego należy przemyśleć wszystkie swoje zakupy i wykonać pokój hotelowy z głową. Jak urządzić pokój hotelowy, aby był przyjazny, funkcjonalny i bezpieczny dla każdego gościa? Tego dowiesz się w tym artykule. 

1. Odpowiednia przestrzeń 

Należy zacząć od odpowiedniej przestrzeni. Co to oznacza? Nie wyposażaj pokoju hotelowego, który jest mały w wiele akcesoriów i dodatków. Zapewnij tylko najpotrzebniejsze elementy, które są niezbędne. Każdy człowiek ceni sobie przestrzeń, dlatego należy mu ją zapewnić.

2. Rozstawienie łóżek

Aby pokój hotelowy był komfortowy, musisz przede wszystkim postawić na wygodne łóżka. Hotele są rezerwowane przez ludzi w szczególności po to, aby się przespać i bezpiecznie spędzić noc. Jednak powinieneś zastanowić się jeszcze, jak je ustawić. 

Jeśli chodzi o jedno duże łóżko, najlepiej zaaranżować je na środku pokoju pod ścianą. Dzięki temu będziesz miał sporo miejsce we wnętrzu i dodatkowo możesz umieścić tam inne dodatki i meble. 
Tak samo możesz ustawić pojedyncze łóżka. Często ustawiane są ono koło siebie. W ten sposób tworzysz kąt do spania. W hotelu BW Galicja wykorzystali właśnie takie rozwiązanie. Dzięki temu możesz w prosty sposób zaaranżować resztę pomieszczenia. Pamiętaj także, aby kupić kołdrę, poduszki oraz pościel. Postaw na miękkie materiały, takie jak bawełna.

3. Kącik wypoczynkowy 

Warto w pokoju hotelowy wygospodarować miejsce na kącik wypoczynkowy. Zastanawiasz się, co możesz w nim umieścić? Nie musi on składać się tylko z łóżka. Warto dodać także stolik kawowy, lampkę stojącą lub nocną oraz wygodny fotel. Taką przestrzeń na pewno doceni każdy gość, który chce się zrelaksować po długim i ciężkim dniu. 

Tworząc taki kącik wypoczynkowy, pokazujesz także, że troszczysz się o swojego klienta, który wybrał Twój hotel. Warto także pomyśleć o roślinności. Rośliny produkują tlen, poprawiają samopoczucie, a także obniżają poziom stresu. W takim miejscu będą się idealnie prezentować. W pokoju hotelowym warto postawić na rośliny, które nie są wymagające w pielęgnacji. 

4. Wielofunkcyjność pokoju kluczem do sukcesu

Należy pamiętać, że pokój hotelowy nie służy tylko do spania. Ludzie przyjeżdżają tam z wielu powodów. Dlatego musisz zapewnić im pełen komfort niezależnie od tego, jaki jest cel ich pobytu. 

Wszystko musi mieć swoją przestrzeń. Dlatego warto pomyśleć o praktycznych meblach. Wyposaż pokój w szafę, komodę, szafki lub półki. Najważniejsze jest, aby gość miał, gdzie przechowywać cały dobytek, który przywiózł ze sobą. 

5. Odpowiednie oświetlenie

W każdym pokoju hotelowym ważne jest także oświetlenie. Musisz pamiętać o jego dobrym rozpieszczeniu, aby cała przestrzeń miała jednakowy dostęp do światła. W tym przypadku możesz postawić na kilka lamp sufitowych, rozmieszczonych w jednakowych odstępach. 

Możesz także wybrać drugą opcję, czyli jedna duża lampa na środku pokoju. To rozwiązanie sprawdzi się bardziej w mniejszych przestrzeniach. Ważne jest także, aby dodać małe lampki nocne, oraz stojące. Dzięki temu gość nie będziesz musiał przebywać ciągle w pełnym świetle. Stworzy miły, przyjemny i romantyczny klimat.

6. Postaw na jednolity wystrój 

Jeśli chodzi o wygląd pokoju hotelowego, ważne jest, aby każdy pokój był urządzony w podobnym stylu oraz kolorystyce. Dzięki temu w całym budynku panuje ład. Wybierz dwa, trzy kolory, które będą stanowić podstawę całego wystroju. Postaw na jednolitość, a nie na misz-masz.

Najlepiej wybrać stonowane kolory lub odcienie, które są charakterystyczne dla hotelu. Idealnym przykładem, jest Best Western Hotel Kraków. W jednym ze swoich obiektów postawili na stonowane kolory, a pokoje są urządzone w takim samym stylu. Natomiast drugi obiekt urządzono w kolorach: różowym, czarny i białym, które są charakterystyczne dla tego typu hotelu, a także są powiązane z logiem. 

Jak widzisz, aby dobrz e urządzić pokój hotelowy, musisz dobrze to przemyśleć. Należy pamiętać przede wszystkim o dobrym ustawieniu łóżek, stonowanym wyglądzie, oraz o tym, aby był funkcjonalny. Pomyśl, jakie elementy będą niezbędne i wykonaj aranżację, która spełni oczekiwania każdego gościa. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *