Dekoracje w szkle a stół do wnętrza
Aranżacja wnętrz

Dekoracje w szkle na stół – pomysły na ciekawe wnętrze 

Często w swoim salonie lub sypialni chcesz umieścić ciekawą dekorację, która będzie nie tylko pasowała do pomieszczenia, ale również wprowadzi oryginalność i nowoczesność. W tym wypadku warto postawić na dekoracje w szkole na stół. 

W tym artykule przedstawię Ci kilak ciekawych propozycji dekoracji na stół w szkle, które odmienią pomieszczenie o 180 stopni. Uwierz mi, że nawet taka mała ozdoba może nie tylko przykuć uwagę gości, ale także stworzyć ciekawą aranżację z całą resztą wnętrza.

Dekoracje w szkle na stół w słoiku – postaw na mech 

Pierwszą propozycją jest ozdoba wykonana z naturalnych elementów. Do wykonania tej dekoracji potrzebny będzie szklany słoik lub inne duże przezroczyste naczynie. Następnie musisz zebrać dodatki, które umieścisz w środku. Tutaj najlepiej pokusić się o ziemię, kamienie, gałązki, szyszki czy nawet kasztany. 

Jednak musisz pamiętać, że głównym elementem tego całego stroika ma być mech. Najlepiej wykorzystać mech chrobotek, który dobrze znosi warunki domowe. Stawiając na tę roślinę w wersji stabilizowanej,masz pewność, że będzie wyglądała zjawiskowo przez wiele lat. Co więcej, nie musisz przejmować się pielęgnacją. Podlewanie, nawożenie czy przycinanie odchodzi w zapomnienie. Ważne jest, aby nie stawiać wypełnionego słoika blisko bezpośredniego źródła ciepła – kominek, grzejnik.

Taka dekoracja w szkle na stół jest bardzo prosta do stworzenia, a główny element do jego wykonania znajdziesz na https://www.mossdecor.pl. Do przezroczystego naczynia musisz dodać ziemię, kamyczki a potem powoli zacznij układać resztę naturalnych dodatków. Dzięki temu stworzysz ciekawą i oryginalną ozdobę. Nikt inny nie będzie miał takiego samego ułożenia w słoiku, jak Ty! 

Dla oryginalnego wyglądu dekoracji możesz postawić na naczynie o nietypowym kształcie – kwadrat, prostokąt, mała skrzyneczka, trójkąt. Ułóż ciekawie elementy i ciesz się wspaniałym dodatkiem do wnętrza. 

Stroik – czyli cztery pory roku na stole 

Wiele osób rezygnuje ze stroika, ponieważ uważa, że jest to już przestarzała dekoracja. Jak wykonać ozdobę, która sprawdzi się doskonale w nowoczesnym wnętrzu? 

Wystarczy wybrać naczynie o nieoczystistym kształcie i dodać do niego elementy, które kojarzą się z różnymi porami roku. W okresie wiosennym warto wybrać żółte kwiaty i bazie. Lato to czas pięknych łąkowych kwiatów – postaw na maki, chabry czy stokrotki. Najciekawsza jest jesień – do dekoracji stroika na stół wybierz liście, kasztany lub gałązki. Zima to czas świąteczny. Dlatego postaw na szyszki, małe bombki, światełka i sztuczny śnieg. 

Stroik możesz także wykonać z mchu chrobotka. Łatwo się kształtuje, dlatego warto stworzyć z niego wieniec, który postawisz na środku stołu i ciekawie udekorujesz. 

Kwiat na tafli wody – minimalistyczna dekoracja w szkle na stół 

Chcesz stworzyć ciekawą, ale minimalistyczną ozdobę na stół? Wykonasz ją dosłownie w kilka minut. Do jej przygotowania potrzebujesz tylko trzech elementów: jeden lub kilka dużych kwiatów, woda i przezroczyste naczynie. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się wazon ze szkła o kształcie kuli. 

Wystarczy wlać sporą ilość wody do wazonu, ustawić na stole i dodać wcześniej przygotowane kwiaty. Minimalistyczny wygląd to na pewno plus w wielu pomieszczeniach. Musisz tylko pamiętać, aby co jakiś czas wymieniać wodę i kwiaty, które pływają po tafli. 

Kolorowe wnętrze słoika – dekoracja w szkle 

Jeśli chcesz stworzyć kolorowe wnętrze, możesz postawić na szklane naczynie, do którego dodasz: kolorowe kamyczki, kora, kolorowy piasek dekoracyjny lub różnobarwny mech. Powoli rozsyp dokładnie wszystkie elementy w środku słoika. Dzięki temu stworzysz zjawiskową i kolorową dekorację do wnętrza. 

To już wszystkie dekoracje w szkle, jakie mam dla Ciebie w tym artykule. Mam nadzieję, że już wiesz jak je stworzyć i że zostałeś zainspirowany do przygotowania ozdoby, która stanie na Twoim stole. Pamiętaj o tym, aby bawić się elementami i otworzyć się na samodzielne stworzenie ciekawych dodatków do wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *